Gachikun Crushes Tokido ve Street Fighter V: Arcade Edition na Sea Major

Hlavní událostí pro fanoušky bojových her o víkendu byl Sea Major 2018, který se konal v Singapuru Regionální finále Asie Capcom Pro Tour. Na rozdíl od většiny turnajů bylo regionální finále 8člennou soutěží s nejlepšími hráči z žebříčků Asain CPT. Samozřejmě to znamenalo, že byla přítomna některá z nejznámějších jmen v okruhu konkurenčních bojových her, včetně Fuudo, Xian, Tokido a Gachikun; všichni soutěží o místo vStreet Fighter V: Arcade Editionvelké finále.

Zahájení zápasem mezi Fuudo a Tokido, letošní vicemistr Evo byl rychle odeslán prohra 0-3 ho katapultovala do skupiny poražených. Fuudo pokračoval ve své vítězné sérii tím, že porazil Fujimuru 3-1, než podlehl Gachikunovi. Tokido odmítl zůstat dole a drápal se zpět do velkého finále a vyřadil Sako who hrál jako neuvěřitelně populární Menat a následným vyřazením Chuan’s Guile v rychlém sledu zaznamenáváním silných vítězství 3:0 v každém setu. Poté upevnil svou pozici ve velkém finále s Gachikunem vítězstvím v zášťovém zápase proti Fuudo’s R. Mika 3-2.

Velká závěrečná akce se rozběhla vysokou rychlostí, každý hráč si vybral postavy, jejichž bojové styly byly rychlé a agresivní. Tokido’s Akuma je na bojové herní scéně známý tím, že je neúprosný a tlačí soupeře do rohů. Nicméně zastrašující bojovník měl svou práci nad hlavu, když se utkal s Japoncem Gachikunem, jehož Rashid rychle svítil a udeřil s odbornou přesností. Gachikunův herní styl se soustředil na neustálý řetězec šťouchnutí, vydělával na každém zásahu pro maximální poškození, což Tokida donutilo udělat během setu řadu chyb. Díky téměř bezchybnému běhu Gachikun snadno překonal Tokido, zajistil si působivé vítězství 3:0 a stal se šampionem regionálního finále Asie Capcom Pro Tour na Sea Major 2018.

Na celý turnaj se můžete podívat ve videu níže, kde zápas Gachikuna a Tokida začíná kolem čtyř hodin. Pokud jste si ještě nevyzvedli kopiiStreet Fighter V: Arcade Editionpro PlayStation 4 nebo PC, lze jej zakoupit na Amazonu .